ANAOKULU İNGİLİZCE EĞİTİMİ

harveyenglish_home_01

Eğlen, Öğren, Konuş…

İngilizce öğrenmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı…

Yerli ve yabancı profesyonel öğretmen kadrosuyla, çocuklarınızın anaokulunda İngilizce‘yi çok daha çabuk öğrenmeleri ve pratik yapmaları sağlanmaktadır. Pratik konuşturma yöntemine dayanan sistemimiz sayesinde, çocuklar anadili İngilizce olan öğretmenlerimiz ile güncel konuşmalar yaparak ve eğlenerek İngilizce’yi kullanmaya başlamaktadır.

Anaokulunda İngilizce Eğitimin Faydaları

Okul öncesi dönem, araştırmacılar için çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak görülmektedir. M. Montessori’ye göre 0-3 yaş arası ‘bilinçsiz emici zihin’ yani çocuklar etrafında gördükleri her şeyi bilinçsizce kaydederken, 3-6 yaş arası ‘bilinçli emici zihin’ zamanıdır. Çocuğun zihin yapısı hala aynıyken, yetişkinden etkilenmeye başladığı ve karakterinin şekillenmeye başladığı dönemdir. 6 yaşından sonrası ise ‘bilinçli zihinsel yetenek’ diye adlandırılır.

Anokulu İngilizce eğitimi çocuklar için çok önemlidir. Çocukta dilin gelişmesi 0-6 yaş döneminde başlar. Doğumdan itibaren 6 yaşına kadar çocuk duyduğu her kelimeyi otomatik olarak bir kasete kaydedercesine beynine kaydetmektedir.
6 yaşından sonra bu mekanizma özelliğini kaybetmekte ve kayıt özelliğini yitirmektedir. Dile hâkim olabilmek kalıtımsal bir olay değildir; ama çocuğun işitme ve konuşma potansiyeline bağlıdır. Montessori bu konuda bilinçaltında dili öğrenebilmenin ‘emici zihnin’ bir sonucu olduğunu düşünmüştür.

Yabancı dil öğrenme sürecini bu erken dönemde başlatmak, hem çocuğun o yabancı dili kalıcı şekilde öğrenmesini, hem de tamamen yabancı olduğu bir ikinci dili yetişkinlerin çabasından ve 6 yaş sonrasındaki çocuklardan çok daha kolay öğrenmesini sağlıyor. 6 yaşından sonra öğrenme 0-6 yaşa göre çok daha yavaş olmaktadır.

Oyunlarla, şarkılarla ve interaktif drama ile birlikte verdiğimiz bu özel İngilizce anaokulu eğitimi, öncelikle; çocuğun, başka dil ve kültürlerin varlığının farkına varmasını sağlayacaktır.

harveylogo
Harvey Early English System (Eğlen, Öğren, Konuş) ile özel olarak hazırlanmış
 derslerimiz, deneyimli yabancı ve yerli öğretmenlerimiz sayesinde çocuklarınız İngilizce’yi günlük hayatlarında oynayarak ve eğlenerek farkında olmadan öğreneceklerdir. Sıradan İngilizce derslerindeki öğretim anlayışından çok farklı hazırlanan ders işleyişi ve anlatımı sayesinde ve pratik konuşma imkanı ile öğrencilerimiz yaşıtlarından çok daha ileri seviyede İngilizce konuşma yetisine sahip olacaklardır.