Anaokulunda Oyun Grubuna Yaptırılabilecek Etkinlikler

Anaokulunda oyun grubuna yaptırılabilecek etkinlikler çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerine yardımcı olacak etkinlikler olmalıdır. Yapılan her etkinliğin çocuklara bir katkısının olmasının yanı sıra aynı zamanda eğlendirici de olmalıdır. Böylece çocuklar oyun grubu etkinliklerinde eğlenerek öğrenebilirler.

2-3 Yaş Oyun Grubu Etkinlik Önerileri

  • Farklı kalınlık ve renklerdeki kağıtları yırtmaları çocuklar için eğlenceli olacaktır. Yırtılan kağıtlar ile ne yapılacağını çocuklar ile tartışın. Çocuklardan gelen öneriler doğrultusunda balona, poşet vb. doldurup top yapıp oyun oynatabilirsiniz.
  • Kağıdı kıvırma teknikleri de 2-3 yaş grubu için oldukça uygun. Renkli kağıt veya ince kartonları kaleme dolama, oklavaya dolama, dolma yapma, katlama onlar için eğlenceli olacaktır.
  • Boyama çalışmaları; yakından uzağa ilkesine uygun olarak önce bedenin parçaları ile baskılar, parmak boyaları, köpük boyaları, kalın fırçalarla pişmiş boya uygulamaları yapılabilir.
  • Hamur çalışmaları bir diğer eğlenceli seçenek. Bu hamuru tuz seramiği ile organik olarak yapabilirsiniz. Renk vermek için gıda boyası haricinde boya ve tutkal kullanmayınız.
  • Öykü kitapları , sesli kitaplar ve yaşlarına uygun masal kitapları okuyabilirsiniz. Çocukların dikkatleri çabucak dağılır. Bu durumda hemen oyun etkinliğine geçebilirsiniz.

Yetenekli Eller Bakırköy oyun grubu için yaptığımız etkinlikleri ve dahası için okulumuzu arayarak bilgi alabilirsiniz.