Çocuklar için Seramik Atölyesi

Çocuklar için seramik atölyesi çalışmalarımızda sanat eğitimine adım atan çocuklarımız; çevrelerini daha iyi görme ve kişiliklerini daha etkin bir biçimde ortaya koyma yetenekleri kazanır.

Yetenekli Eller Anaokulunda verdiğimiz çeşitli sanat eğitimlerinin temel görevleri duyu organlarını kullanmayı öğretmektir; bakmayı değil görmeyi, duymayı değil işitmeyi de öğretmektir.

Neden Seramik Atölyesi?

Seramiğin ana malzemesi kildir ve atöylemiz doğal kil ile yapılmaktadır. Ayrıca kilin rahatlatıcı etkisi kavga kızgınlık gibi dürtülerin, öfke ve kin duygularının yok edilmesi sağlar. Çocukların yaratıcı yönlerini keşfetmesini sağlar.

Kilden Neler Yapıyoruz?

Seramik atölyesi derslerimiz elle seramik şekillendirme yöntemleri kullanılarak yapılmaktadır. Seramik hayvan figürleri, seramik çiçekleri, el baskıları ve çeşitli yaratıcı seramik çalışmaları yapılmaktadır.

Çocuklar için Seramik Atölyesi Hakkında

Çocuklar için seramik atölyesi yaratıcı, verimli, eğlenceli bir atölye ortamı sağlar. Sanat konusunda bilgili ve sanatsal birikime sahip akademik kadromuz ile okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklarımızın gelişimlerini seramik sanat atölyemiz ile destekliyoruz.

Bu gibi çeşitli sanat atölyelerimizin temel eğitim amacı; tablet, bilgisayar, televizyon gibi yüksek teknoloji ile tamamen iç içe büyüyen, aceleci, sıkılgan, sabırsız, sakinleşmeyen, dikkati dağınık çocuklarımızı nesnel dünya ile daha verimli bir şekilde ilişkiye sokarak gelişimlerine katkıda bulunmaktır.

Seramik atölyemizin çocukların gelişiminde bir çok faydası vardır;

  • Hayal güçlerinin gelişmesine destek olur,
  • Çocukların yaratıcı düşünmelerini sağlar,
  • Dikkat odağını arttırmak,
  • Kompozisyon oluşturma becerilerini geliştirir,
  • Sorunları çözme becerilerini geliştirir,
  • Planlama ve organizasyon becerilerini geliştirir,Ve çocuklarımızın benzeri bir çok becerileri kazanmalarının yanında, sanatsal atölye ortamında eğlenceli zamanlar geçirmelerini de sağlamaktır.