ANAOKULU İNGİLİZCE EĞİTİMİ

 harvey_early_english_bakirkoy_yetenekli_eller_anaokulu

Yetenekli Eller Anaokulu’nda Çocuklar Harvey Early ENGLISH ile Eğleniyor, Öğreniyor!

Artık çocuklarımız eğlenerek İngilizce öğrenecekler…

HEES, İngilizceyi “yabancı dil” olarak algılanmaktan çıkartıp, “ikinci dil” anlayışıyla öğrenme sürecini kolaylaştırıyor. Kadrosunda yerli öğretmenlerin yanında yabancı İngilizce uzmanları da bulunan bu sistem, zihinsel ve beyin yapıları nedeniyle zaten önemli avantajlara sahip olan 3-6 yaş grubundaki çocuklarınıza, anaokulunda İngilizce‘yi çok daha çabuk öğrenmeleri ve pratik yapmaları imkanı sunuyor. Pratik konuşturma yöntemine dayanan sistem, özellikle anadili İngilizce olan öğretmenler sayesinde güncel konuşmalara imkan veriyor. Çocuklarınız böylece eğlenerek İngilizce’yi kullanmaya başlayacaklar.

Neden Anaokulunda İngilizce Eğitim Tercih Edilmeli?

Yapılan araştırmalar, insanların en yüksek öğrenme potansiyeline sahip oldukları süreç olarak okul öncesi döneme işaret ediyor. Başarısını kanıtlamış, Montessori Yaklaşımı’nın kurucusu ve iyi bir eğitmen olan Maria Montessori, yıllara dayanan araştırma ve gözlemleri sonucu, 0-3 yaş grubunda çocukların bilinçsiz emici zihinyapısına, 3-6 yaş arasındaysa ‘bilinçli emici zihin’ yapısına sahip olduklarını savlamıştır.

İlk dönemde çocuklar gördükleri, deneyimledikleri her şeyi bilinçsizce kaydederken, karakterinin şekillenme evresine girdiği ‘bilinçli emici zihin” döneminde, yetişkinlerden etkilenmeye başlar.

Bu yaklaşım, 6 yaş sonrasınıysa ise ‘bilinçli zihinsel yetenek’ şeklinde kategorize eder.

Çocuklar için, anokulu İngilizce eğitimi  elbette çok önemlidir. Çocuğun anadilindeki gelişim sürecini de düşünürsek, doğumdan itibaren 6 yaşına kadar çocuk duyduğu her sözcüğü kaydeder. Hemen ekleyelim, araştırmalar 6 yaşından sonra bu sürecin durduğunu ve çocuk beyninin sözcük kaydetme özelliğini yitirdiğini göstermektedir.

Dile yeteneği, dil gelişimi doğrudan kalıtımsal bir olgu değildir. Montessori, yaptığı çalışmalarda bu konuda bilinçaltında dili öğrenebilmenin ‘emici zihnin’ bir etkinliği olduğu sonucuna ulaşmıştır.

Yabancı dil eğitimini bu  dönemde başlatmak, çocukların tamamen yabancısı oldukları bir başka dili, yetişkinlerden ve 6 yaş sonrası çocuklardan çok daha kolay öğrenmelerini sağlıyor.

Oyunlarla, şarkılarla ve interaktif dramalar eşliğinde verilen bu özel İngilizce anaokulu eğitimi çok önemli bir bilinçle de buluşturacaktır çocukları: başka dil ve kültürlerin varlığının farkına varmak. 

harveylogo
Harvey Early English System (Eğlen, Öğren, Konuş) ile özel olarak hazırlanmış
 derslerimiz, deneyimli yabancı ve yerli öğretmenlerimiz aracılığıyla çocuklarınız İngilizce’yi, günlük hayatlarında oynayarak ve eğlenerek bir eğitim – öğretim sürecinin içinde olduklarının farkında olmadan öğreneceklerdir. Sıradan İngilizce derslerindeki öğretim anlayışından çok farklı hazırlanan ders işleyişi ve anlatımı ile pratik konuşma imkanı sayesinde, anaokulu öğrencilerimiz yaşıtlarından da ileri seviyede İngilizce konuşma yetisine sahip olacaklardır.