Mad Science Nedir? Mad Science Anaokulu Deneyleri

MAD SCIENCE NEDİR?

Mad Science, çocukların öğrenme süreçlerini bilimsel keşifler ile teşvik ederken, bu süreçte yaşadıkları heyecan ile öğrendiklerini unutmamalarını sağlar!

5 kıtada 25 ülkede 6,5 milyondan fazla çocuk tarafından deneyimlenmiş olan bir pozitif bilimler öğretim metodudur.

Mad Science (Çılgın Bilim), çocuklara bilim eğitimini eğlenceyle, heyecanla, şaşkınlık duygusuyla birlikte vermek üzere tasarlanmıştır.

Öğrenmenin önündeki en büyük engellerden biri, zihnimizde daha önce var olan kalıplardır. Bu kalıplara denk düşmediğini, uyum sağlamadığını düşündüğümüz, sezdiğimiz bilgileri zihnimiz içselleştirmek istemez!

Söz konusu olan çocuklarsa, tam da bu noktada eğlenceyi ve çocukların şaşkınlık duygusunu kullanmak akıllıca bir çözüm olabilir!

Mad Science; çocuklar için “çılgın” sayılabilecek deneylerle, çocuklara aşkın deneyimler sunar.
Okul öncesi çocuklar büyüleyici gösterilerin tadını çıkarır, basit fen deneylerini yaparlar ve bilimin çevremizdeki dünyayı daha iyi anlamamıza nasıl yardımcı olabileceğini keşfederler.

Mad Science  ile Eğitim Eğlenceye Sarmalandı!

Mad Science programına katılan anaokulu çocukları takımlar halinde projeler yürütürler veya etkinlikte bulunurlar. Örneğin bir köprü inşa etmek üzere mühendis olurlar veya kimya dünyasında çılgın deneylere adım atabilir ya da olağanüstü bir dinozor kazısında kendilerini kaşif ruhlu birer arkeolog olarak bulurlar. Bu program sayesinde çocuklar, popüler spor faaliyetlerinde de bulunurlar ve fiziksel enerjilerini düzenleme fırsatı yakalarlar. Bütün bunların yanında böcekleri, kelebekleri ya da balıkları eğlenerek keşfetme fırsatı da yakalayabilirler.

Çılgın Kırmızı Robot aktiviteleri çocukların başlarını döndürür.

2018 YAZ DÖNEMİ

YETENEKLİ ELLER MAD SCIENCE ANAOKULU ETKİNLİK PLANI

3-4 YAŞ 5-6 YAŞ
1 RENKLER DÜNYASI ÇILGIN REAKSİYONLAR
2 İNSAN VÜCUDU ELEKTRİK AMCA
3 DİNOZORLAR HAVA OLAYLARI
4 DUYULARIMIZI KEŞFEDELİM ÇILGIN KARIŞIMLAR
5 KULAĞIMIZ VE SESLER UZAYA SEYAHAT
6 SU FABRİKASI HÜCRENİN DERİNLİKLERİ
7 OYUNCAK BİLİMİ ÇILGIN MAKİNALAR