MALİK ACARTÜRK - OKUL MÜDÜRÜ

ipkekelgin

1979 yılında Ankara Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 1979 yılında göreve başladı. Trabzon Of-Hayrat  Dereyurt İlkokulu Öğretmeni, Ordu Merkez  Karaağaç İlkokulu Müdür Vekili, Kars Çıldır Gölebakan Köyü İlkokulu Öğretmeni, Iğdır Alikamerli İlkokulu Öğretmeni, İstanbul Bağcılar İstanbul Ticaret Odası İlkokulu Öğretmeni, İstanbul Bakırköy Halil Bedii Yönetken İlköğretim Okulu M.Yrd., İstanbul Bakırköy Osmaniye İlkokulu M.Yrd., İstanbul Bakırköy İlkokulu Müdür V.’liğinden emekli oldu. 2015 yılından itibaren okulumuz müdürü olarak görev yapmaktadır.

KÜBRA NUR SAKA

Kübra Nur SakaBakırköy Kız Teknik ve Meslek Lisesi – Çocuk Gelişimi Bölümü’nü okudum. İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu – Çocuk Gelişim ve Eğitimi Bölümü’nü de Ön Lisans derecesiyle bitirdim. Üniversite döneminde; ‘Okul Öncesi Gelişimi Destekleyen Uygulamalar’, ‘Okul Öncesi Zor Çocukları Yönetme’, ‘Okul Öncesinde Yaşanan Öğrenme Güçlükleri’ ve ‘Balon Sanatı Çalışması’ seminerlerine katıldım. Seminerlerden çok faydalandım.  Kültür Koleji’nde ve Yetenekli Eller Anaokulu’nda  staj yaptım. Halihazırda Yetenekli Eller Anaokulu’nda sınıf öğretmeni olarak çalışma hayatıma devam etmekteyim. Sabırlı kişiliğim ve çocuklara olan sevgim beni bu meslekle birleştirdi. Çocukların gelişimine “Eğlendirerek ve Oyun Oynatarak” katkıda bulunmak istiyorum.

TUĞBA CAN

Tuğba Can1984 İstanbul doğumluyum. Bakırköy Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nü 2.’likle bitirdim. Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nden mezun oldum. 2010 yılında MEB’e bağlı Bilgisayar İşletmenlik Kursu’na katılarak, sertifika aldım. Uzman Eğitici Murat Yılmaz’ın Akıl ve Zeka Oyunları , Araştırma Görevlisi Gökhan Kayalı’nın Okul Öncesi Dönemde Montesorri Eğitimi, Öğretim Görevlisi Özden Kuşçu’nun Okul Öncesi Eğitimde Reggio Emilia Yaklaşımı- Okul Öncesi Eğitimde Waldrof Yaklaşımı ,Pedagog Nihal Eroğlu’nun Okul Öncesi Dönemde Dikkat Geliştirici Etkinlik,  Öğretim Görevlisi Selçuk Aydın Bülbül’ün Okul Öncesi Dönemde Oyun Yoluyla Kavram Öğretimi, Ankara Üniversitesi Böcek Şenlik Okulu Prof. Dr. Cem Özkan ve son olarak Haluk Yavuzer’in Resimlerle Çocuk Analizi gibi seminerlere katılarak, mesleki birikimimi arttırdım. Başaranlar Çocuk Klubü, Baş Arısı Anaokulu, Seçkin Çocuk Akademisi ve Üstün Dökmen Küçük Şeyler Anaokulu’nda görev yaptım. Son olarak Yetenekli Eller Anokulu’nda görev yapmaktayım.

NERGİZ GÜVENDİ

Nergiz Güvendi

1996 İstanbul doğumluyum.2010 yılında Küçükköy Kız Teknik ve Meslek Lisesi “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi”bölümünde lise öğrenimime başladım.Lise öğrenimim boyunca “Özel Mavigün Koleji,Seçkin Çocuklar Anaokulu”gibi özel kurumlarda stajlarımı tamamladım.2014 yılında “Şişli Meslek Yüksek Okulu/Çocuk Gelişimi “bölümünü kazandım.Öğrenim sürecinde “Prof.Dr.Gaziyaşargil İlköğretim Okulu,Yaşam Işığı Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi”gibi devlet okulu ve özel kurumlarda stajımı tamamladım. Eğitim sürecinde “Hayaller Gerçek Olsa”derneği ile birlikte “Kelebek Çocuklar Projesi”adlı sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdik.Eğitim aldığım okulda Türk İşaret Dili Eğitmeni“Hale Ersöz Bozacı”dan İşaret Dili dersi aldım.Aynı zamanda Eyüp Sesli Kütüphanede(Görme Engelliler Kütüphanesi) gönüllü okuyuculuk yapmaktayım.

Üniversite öğrenimim sırasında Okul Öncesi Dönemde Waldorf Yaklaşımı,Okul Öncesi Dönemde Reggio Emilia Yaklaşımı,Doğru Ebeveyn Nasıl Olur?Ebeveynlik Mesleği, Duygusal Zeka Ve Liderlik, Okul Öncesi Dönemde Değerler Eğitimi, Oyun Terapisi Nedir?Nasıl Uygulanır,
Okul Öncesi Dönemde Uygulamalı Müzik Ritim Hareket Çalışmaları ve Yaratıcı Müzik Etkinlikleri Eğitimi Otizmde Müziğin Önemi Ve Eğitimi
Okul Öncesi Dönemde Müzikle Değerler Eğitimi ve Müzikle Kavram Öğretimi
Okul Öncesi Dönemde Matematik Öğretim Yöntemleri
0-3 Yaş Dramatik Etkinlikler
Zor Velilerle İletişim Ve Uzlaşma Teknikleri konu başlıklı seminerlere katılım gösterdim.
Türkiye’nin ödüllü öğretmeni,yazar ve aynı zamanda tedxistanbul konuşmacısı olan “Ahmet Naç”ın sınıfına konuk oldum ve birlikte çalışmalar gerçekleştirdik.Yine kendisinin “Yaratıcılık ve Yönetim Teknikleri”adlı eğitim seminerine katıldım.
2017 yılında Yetenekli Eller Anaokulunda yardımcı öğretmenlik yaparak çalışma hayatıma başladım ve sınıf öğretmeni olarak çalışmaya devam etmekteyim.
Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitimde önceliğim; onların gelişim özelliklerini ve bu özellikler doğrultusunda gereksinimlerinin neler olduğunu bilmeye bağlıdır.Kendi ihtiyaçlarını kendileri karşılayabilen,mutlu ve başarılı çocuklar yetiştirmektir.

AYLİN ÇAKIR

aylin_cakir1995 yılında Sinop’un Gerze ilçesinde doğdum. 2013’te Sinop Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun oldum. Eğitim-öğretim hayatımı 2017 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans Programı ile tamamladım. Üniversite eğitimim sürecinde çocukların kişisel gelişimine, doğayı keşiflerine, zeka gelişimine, takım ruhuna sahip birer bireyler olmalarına yardımcı olup outdoor-pedagojik aktiviteyi içeren İzmir, Bursa ve İstanbul’da aktif olarak devam eden Doğada Bir Gün Projesi’nde görev aldım. Uludağ Üniversitesi Temel Eğitim Bölümü Başkanı Prof. Dr. Handan Asude Başal koordinatörlüğünde Öğretmenlik Uygulaması 1 ve 2 derslerimi tamamladım. Çocukta Oyun Gelişimi, Oyun ve Çocuk, Çocuklarla Oyun isimli psikoloji danışmanlık ve rehberlik bölümü akademisyenleri tarafından verilen seminer programlarına katıldım. Milli Eğitim Okul Öncesi Eğitimi Programı hazırlayıcılarından Yrd. Doç. Dr. Nalan Kuruturaşlı tarafından Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi eğitimi aldım. Bunların dışında önemli eğitimcilerden Doğan Cüceloğlu’nun Kişisel Gelişim seminerlerini takip ederek katılım sağladım. Çocuğun merkezde, öğretmenin rehber olduğu Yetenekli Eller Anaokulu’nda ilk görevime adım attım. Çocukları seviyorum bunun yanında hatta daha da önemlisi onlara saygı duyuyorum. Çocuk haklarına duyarlıyım. Bireysel farklılıklar çerçevesinde her çocuk özel olduğunun da bilincindeyim. Teknolojiyle gelişen dünyada çocuklara doğayı unutturmamak, sınıfları doğaya, doğayı sınıflara taşımak hedefimdir.

SELİN ÖZMEN

selin_ozmenUzman Psikolog Ayşe Selin Özmen 1991 Yılında İstanbul’da doğmuştur. 20014 yılında Kültür Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Lisans bitirme projesini ‘’Üniversite Öğrencilerinde Sosyal Kaygının Anne-Baba Tutumları ve İçedönüklük-Dışadönüklük Kişilik Özellikleri Bağlamında İncelenmesi’’ konulu çalışmasıyla tamamlamıştır. 2016 yılında Haliç Üniversitesi Uygulamalı (Klinik) Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Programından mezun olmuştur. Yüksek Lisansını ‘’Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Tanısı Almış Çocukların Annelerinde Tükenmişlik ve Stresle Başa Çıkma Tarzlarının İncelenmesi ’’ tezi ile tamamlamıştır. Lisans öğrenimi sırasında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nde, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Psikiyatri Polikliniği’nde ve Pedamed Psikiyatri Tıp Merkezi’nde mesleki stajını yapmıştır. Stajlarından ve aldığı eğitimlerden sonra çocuk, ergen ve yetişkinler ile bireysel problemler üzerine çeşitli psikolojik danışmanlık merkezlerinde ve ana okullarında psikolog olarak çalışmıştır. Ailelere, öğrencilere ve öğretmenlere yönelik bilgilendirici eğitim ve seminer çalışmaları yapmıştır.

Bunların yanında halen çocuk gelişimi ve ruh sağlığı üzerine düzenlenen kongrelere ve eğitimlere katılmaktadır.
Klinik çalışma alanlarından bazıları kaygı bozuklukları, iletişim sorunları, özgüven, sosyalleşme, depresyon, zihinsel- gelişimsel- ruhsal değerlendirme, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, öğrenme güçlüğü, okula uyum sorunları, aile içi iletişim sorunları, öfke kontrolü, fobiler, stresle baş edebilme yöntemleri olarak sıralanabilir. Aynı zamanda çocuklar yönelik zeka testleri ve çeşitli gelişim testlerinin de uygulayıcısı olup davranış problemleri eksenli çalışmalarını sürdürmektedir. Çalışmalarında bilişsel davranışçı terapi, kısa süreli çözüm odaklı terapi, aile-çift terapisi ve oyun terapisi tekniğini kullanmaktadır. Çocuklarla klinik çalışmalarına halen Pedamed Çocuk Genç ve Aile Akademisi’nde devam etmektedir.

KAROLİN ATAM

karolin_atam1976 İstanbul doğumluyum. İstanbul Teknik Üniversitesi Dil ve İnkılap Fakültesi’nde ve yurtdışında İngilizce eğitim aldıktan sonra, İTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü’nden 1999 yılında mezun oldum. Kurumsal firmalarda mühendis olarak görev yaptım. Çocuklara olan ilgim ve sevgim kariyerimin bu yönde ilerlemesini sağladı. Harvey Early English sisteminde 2-6 yaş çocuklara uzun yıllar İngilizce eğitimi verdim. Anne olduktan sonra ara verdiğim meslek hayatıma şimdi Yetenekli Eller Anaokulu’nda devam etmekteyim. Okul öncesi İngilizce eğitimde baskıcı ve ezberci sistemin aksine, çocukların eğlenerek ve konuşarak öğrenmesinin başarıyı getirdiğini düşünüyorum. Bir anne ve eğitimci olarak hedefim geleceğimizin yapı taşı olan çocuklarımıza en iyi eğitimi sağlamaktır.

EDANUR BULUT

eda_ 1994 İstanbul doğumluyum. 2008 yılında Bakırköy Kız Meslek Lisesi’nden mezun oldum. İstanbul Avransaray Üniversitesi’nden ‘Çocuk Gelişimi’ bölümünü bitirerek mezun oldum. Hayal Gemisi Anaokulu ve Ahmet Hamidi Tanpınar okullarında çalıştım. Üniversite öğrenim sırasında okul öncesi dönemde Waldorf Yaklaşımı, Reggio Emilia yaklaşımı, Doğru Ebeveyn Nasıl Olur?, Ebeveynlik mesleği, Duygusal Zeka ve Liderlik adında seminerlere katılım sağladım ve bu alanlarda sertifikalar aldım.
Çocukluktan beri hayalim olan bu mesleği şuan bu okullda gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Çocukları dünyanın ışığı gibi düşünüyorum ve onlara kazandırabileceğim her şey benim için çok önemlidir.

ÖZER YURTSEVER

muzik_011979 İstanbul doğumluyum. St. Petersburg Konservatuvar bölümünden mezun olduktan sonra birçok özel kolejde, anaokulu ve üniversitelerde piyano, bateri, keman, yan flüt, çello, gitar dersleri eğitmenliği yaptım. Diğer yandan kurucusu olduğum Beylikdüzü BSM Sanat Merkezi‘nde eğitmenliğe devam etmekteyim.

Yetenekli Eller Anaokulu’nda, müzik öğretmenliği yapmaktayım.

En büyük amacımız, küçük yaştan itibaren çocuklarımıza sanat, müzik sevgisini aşılamak ve onları iyi bireyler olarak yetiştirmek.

MELİSA YÜKSEL

Merhaba ben Melisa Yüksel. İstanbul doğumluyum 5 yaşında cimnastiğe başladım.13 yıl profesyonel ritmik cimnastik branşında lisanslı sporculuk yaptım.

Yarışmalarda il (İstanbul) birinciliği, Türkiye birinciliği ve yurtdışı yarışmalarında ülkemi çeşitli dereceler ile temsil ettim. Profesyonel bale ve dans dersleri de aldım.

Türkiye ritmik cimnastik şampiyonu olarak sporculuk hayatıma son verdim ve antrenörlük belgemi alarak antrenör olarak çalışmaya başladım. Aynı zamanda İstanbul Aydın Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi 4 yıllık psikoloji lisans mezunuyum.

Türkiye cimnastik federasyonu 2. Kadem Antrenörlük belgesi ile 5 yıldır Acıbadem Cimnastik Spor kulübünde halen aktif olarak yarışma grupları ile antrenör olarak çalışmaktayım.

GÜLŞAH SÜRMEN

1997 İstanbul doğumluyum. 2015 yılında Özel MEV Anadolu Lisesi’nden mezun olum. Çocuklara olan sevgimden dolayı üniversite hayatımda Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünü seçtim ve 2019 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldum. Üniversite hayatım boyunca Montessori eğitimi, Reggio Emilia yaklaşımı, GEMS eğitimi, STEM eğitimi, çocuklarda resim analizi, çocuk ve yaratıcılık gibi birçok eğitim aldım. Okyanus Koleji, Gül Hanım Anaokulu, Zübeyde Hanım Anaokulu, Sefaköy Anaokulu olmak üzere 4 farklı anaokulunda sta deneyimi edindim. Şimdi de Yetenekli Eller Anaokulu’nda çalışma hayatıma başladım. Çocuklarla vakit geçirmek, onların geleceklerine dokunmak, gelişimlerine katkıda bulunmak ve eğlenerek öğrenmelerini sağlayacak olmak en büyük hedefimdir.

BAHAR OJAROVA

1987 Türkmenistan doğumludur. 2004 yılında Ashgabat Lisesi İngilizce bölümünden mezun olmuştur. 2015 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünü birincilikle bitirmiştir. Cambridge onaylı CELTA İngilizce eğitim sertifikasını almıştır. Üniversite öğrenimi sırasında Erasmus Öğrenci Değişim Programı kapsamında Fransa’da Jean-François Champollion Üniversitesinde bir yıl öğrenim görmüştür. 2010 yılından bu yana tiyatro yapmakta ve farklı oyunlarla Türkiye’de ve Fransa’da sahneye çıkmıştır. Ayrıca ‘’Kidsnook’’ Masal Akademisinde Masal Anlatıcılığı eğitimi almıştır. Şu anda ‘’Speechbubles’’ İngiliz Tiyatrosunda İngilizce ve ‘’Mozaika’’ Rus Tiyatrosunda Rusça oynlarda rol almaya devam etmektedir.