Okul öncesi eğitimleri çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimi açısından son derece önemlidir. Okul öncesi eğitimi ileri yaşlarda çok fayda sağlar.

Çocukların temel eğitimleri ilk 3 yıl kazanılır. Bu yıllardan sonra da bir takım becerileri tek başlarına yapmaya başlarlar. Son zamanlarda yaygınlaşan okul öncesi kodlama eğitimleri de bu gelişimlere destek olmaktadır.

Kodlama Eğitimi Nedir?

Kodlama eğitimi konusunda detaylı çalışmalarımız ve alt yapımız sayesinde çok iyi seviyelere ulaşmış bir eğitim kurumuyuz. Kodlama demek, bilim ve eğitimi birleştiren, bilgisayarlar da ve elektronik devrelerde sistemi harekete geçiren yazılan komutlardır. Bu anlamda verdiğimiz okul öncesi kodlama eğitimlerini gerçekleştiren kişiler alanlarında kendini geliştirmiş kişilerdir.

Kodlama Eğitimleri Çocuklara Neler Katar?

Kodlama sayesinde çocuklar, bilimin bilgisayar ve diğer cihazların farklı özellikleri olduğunu gösterir. Üretkenliği arttırır ve yeni şeyler deneme hevesini geliştirir. Arkadaşları ile işbirliği yapmayı ve paylaşımı öğretir. Pek çok ders arasında bağlantı kurmayı geliştirir. Hazır bir şeyi kullanmayı değil bir şeyler üretmenin verdiği mutluluğu yaşamalarını sağlar. Bu eğitim sadece çocuklar için değil yetişkinler için de fayda sağlayan bir eğitimdir. Özellikle eğitimcilerin ilgisini çeken okul öncesi kodlama sayesinde eğitim seviyesin de artış gözlenir. Yetenekli Eller gibi bazı anaokullarında bu eğitim verilmektedir.

Yurt dışında yaygın olarak kullanılan ve okulların ders içerikleri arasında yer alan kodlama eğitimini ülkemizde veren kurumlar arasında olmaktan gurur duymaktayız. Yeni şeyler denemek, öğrenmek her zaman çocukların ilgisini çeker.