ANAOKULU TÜRKÇE EĞİTİM

Okul, yalnızca çocuklar için düzenlenmiş bir yuva demektir. Çocuğun fiziksel yapısı; duyguları, sosyal ve zihinsel yetenekleriyle bir bütündür. Bu doğrultuda sınıflarımız; çocukların fiziksel yapılarına uygun bir şekilde düzenlenmektedir. Okulumuzda çocuklar için hazırlanmış ilgi köşeleri, eşya, gereçler ve oyun malzemeleri bulunmaktadır.

İyi bir eğitimin amacı; çocuğa sevgiyle yaklaşmayı ve onu, uyarıcı zenginliği ve tutarlığı olan bir ortamda eğitmeyi ön görmektedir. Eğitsel uygulamalar ve çalışmalar ne kadar küçük yaşta çocuğa ulaşabilirse, kişiliği de o doğrultuda geliştirilebilmektedir.

Sağlıklı ve etkin bir gelişim için çocuklarda; duygusal güven, kendini tanıma (gerçek benlik kavramı), başkalarını kabul etme, sosyalleşme, öğrenme güdüsü ve becerisi, bağımsızlık, özgürlük, disiplin arası denge, paylaşma ve birlikte çalışma ortamı sağlanmaktadır.

Eğitim programı, okulumuzun eğitmenleri tarafından her yaş grubunun gelişim özelliği göz önüne alınarak hazırlanmaktadır.

Sınıflarımız; çocukların gelişim özelliği göz önünde bulundurarak hazırlanmıştır.

Ön Kayıt Formu

Anaokulu Türkçe Eğitim - Bakırköy Anaokulları

Anaokulu Türkçe Eğitim Programımız

Özel Yetenekli Eller Anaokulu & İlkokulu’nda Türkçe Eğitim; yıllık, aylık, haftalık ve günlük programlar dâhilinde hazırlanmış olup, gelişen dünyanın, teknoloji ve materyallerinden faydalanarak hazırlanır. Hazırlanmış olan eğitim programını aylık bülten sayfasından inceleyebilirsiniz.

Çok eski zamanlardan günümüze kadar gelen çocuk gelişimi dalında, bilim adamlarının yıllar boyu süren araştırmaları sonucunda elde ettikleri eğitim metotları, anaokulu öğretmenlerimizin araştırmaları doğrultusunda en etkin bir şekilde uygulanmaktadır. Bu eğitim metotları ve uygulamaları ile ilgili açıklamayı eğitim metotları sayfasından inceleyebilirsiniz.

Çocuğun eğitimi evde başlar, okulda devam eder. Bakırköy Özel Anaokulu, yıl içerisinde veli – eğitmen işbirliği ile çeşitli proje ve çalışmalara yer vermeyi planlamıştır. Gerek okulda gerekse evde veli katılımıyla yapılacak çalışmalar çocuğun eğitimini tamamlanması adına bir bütün oluşturmayı amaç edinir.